HAKKIMIZDA

Reyhan Mermer'in Hikayesi, bilinen en yakın tarihi ile Kayseri Mimarsinan Kasabasında Ali Dedemizle doğmuştur. 1890 yıllarında Ali Dedemizin başladığı taş yapı işlerinde ailenin 2. kuşağı olan Osman Bey, Cumhuriyet tarihimizde ilk eski eserler 29. Müteahhitlik belgesiyle Ankara, İstanbul, Muğla, Afyon, Kayseri, Bursa gibi illerimizin tarihi yapılarının taş yapı restorasyon ve yeni yapı yapma yetkisiyle birçok kale, saray, müze, konak, yalı vs. gibi yapılar restore ve inşa etmiştir. 

1962 Yıllarında Osman Bey oğlu 3.kuşak Raşit Reyhan ile Ankara Aktaş kavşağında Lüks mermer ve doğal taş imalatlara yönelik mermer dekorasyon atölyesini kurmuştur. Adalettin Reyhan ve Rahmi Reyhan'ın 1970 yıllarında Almanya'dan getirdikleri makine ve ekipmanlarla sektörde bilinen ve şu anda sektörde tanınmış Mermer Ustalarının yetiştiği bir işletme olarak 1990 yıllarına kadar ilk atölyesinde çalışmalarını sürdürmüştür.

1992 yılında Atisan ve İvedik Osb bölgesinde 4. kuşak olan Rahmi Reyhan'ın kurmuş olduğu atölye ve fabrikada başta Almanya ve Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Arabistan ve Türk Cumhuriyetlerinde birçok yurtdışı projesine imzasını atmıştır.

2013 yılında 5. kuşak Mert Reyhan 'ın 2005 ve 2007 yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Mermer Teknolojileri bölümünde eğitimini aldıktan sonra sektörümüzün en başarılı ülkesi olan İtalya'da 2007 ve 2013 yılları arasında Chiara Vernizzi denetiminde Parma Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerinde ve Doriano Castaldini denetiminde Modena Üniversitesi Jeoloji Bilimi bölümünde eğitimini alıp Ankara'ya geri gelmesiyle makine parkurunda Alman, Amerikan ve İtalyan menşeili CNC makineler ile üretime geçilmiş, özel ve tarihi yapıların iç mekan ve dış mekan taramalarında kullanılan 3 boyut tarama cihazları firmamıza kazandırılmış, projelendirelen mermer ve doğaltaş imalatların üretimleri endüstri 4.0 entegreli tesisinde ISO:9001-2015 kalitesi ile tamamlanmaktadır.

2017 yılında 5. kuşak Onur Reyhan'ın Ankara TOBB Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde eğitim alıp aile firmamıza katılmasıyla birlikte yalı, malikane, prestijli rezidans, villa, apartman daireleri ve ofislerin mimari ve iç mimarilerini oluşturduğu takımıyla birlikte yapmaktadır.

Reyhan Mermer olarak Ar&Ge ve Ür&Ge departmanlarıyla birlikte yerel sektörde lokomotif görevini üstlenerek kontrollü gelişmeye devam etmekteyiz.

Copyright © 2019 Her Hakkı Saklıdır. | Designed by Lila Tanıtım Ekin Bulut